تور استانبول, تور استانبول نوروز, تور خارجی

تور استانبول نوروز 99 سالومه☎️☎️41938-021🏜🏜🏜🏝🏝🏝✈️ ✈️ ✈️ ✈️ 😎😎

تور استانبول نوروز 99
هتل در استانبول
یک واقعه شهری منحصر به فرد در بین دو محتوا
استانبول به شما فرصتی می دهد تا چیزهایی را ببینید که هرگز در هیچ جای دیگر نخواهید دید. خاصیت شهر موقعیت جغرافیایی آن است که یک قسمت از آن در اروپا و دیگری در آسیا واقع شده است.این شهر دارای چندین هزاره تاریخ است که به تمام یونان باستان می رود. بعداً این شهر تحت تأثیر مسیحیان قرار گرفت و در قرن پانزدهم توسط مسلمانان به تصرف آن درآمد. این شهر چندان مهم نخواهد بود اگر شهر چنین میراث خاصی نداشته باشد ، که تحت تأثیر تأثیرات مذهبی پی در پی شکل گرفته است. بیا ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ مسیحی و اسلامی را کشف کنید!این که آیا می خواهید از یک تعطیلات با کیفیت در یک مکان آسمانی لذت ببرید یا به دنبال امتحان کردن و آمیخته شدن با افراد محلی هستید ، استانبول به نقطه ای از شما خواهد رسید.
نکاتی برای ماندن در برابر لوکساول از همه ، شما به یک هتل خوب نیاز دارید. جایی است که احساس راحتی می کنید. برای مکانی که مطابق با استانداردهای شما بدون توجه به سطح بالایی آنها باشد ، یک اتاق را در هتل شانگری-لا بسفر دریافت کنید. این مکان لوکس شگفت انگیز درست در کنار بسفر واقع شده است ، و حتی فرصتی برای رزرو یک اتاق با منظره ای شگفت انگیز خواهید داشت.در طول روز ، بعد از بیدار شدن در اتاق 5 ستاره خود ، درست در کنار کاخ دولماباهچه خواهید بود. این ساختمان زیبا در قرن نوزدهم میلادی بنا شده است ، هنگامی که امپراتوری عثمانی رو به زوال بود. از دکوراسیون غنی خود شگفت زده شوید! همچنین ، آتاتورک ، که “پدر ترکیه” به حساب می آید ، در آن کاخ درگذشت ، بنابراین تمام ساعتهای آن با تاریخ و ساعت درگذشت او تنظیم می شود ، به عنوان ادای احترام به سهم وی در تاریخ ترکیه.

اگر بیشتر برای استراحت در آنجا هستید ، نمی توانید مقصد خود را بهتر انتخاب کنید. به هم بروید و یک سنت ترکی را تجربه کنید. قدمت برخی از این ساختمان ها به چند صد سال می رسد. در این جو ذن ، در آبهایی با درجه حرارت های مختلف غرق شوید ، در یک سونا استراحت کنید یا ماساژ و سایر روش های درمانی را سفارش دهید. بستگی دارد به شما!

از نظر فعالیت های شبانه ، می توانید در شهر به دلیل اسرار غذاهای ترکی اکتشاف کنید. این معده معمولاً مدیترانه جوانه های طعم شما را خوشحال می کند. برای استراحت از وعده های غذایی فراوان خود ، یکی از کافه های پشت بام استانبول را انتخاب کنید تا از منظره ای زیبا به شهر لذت ببرید. یا اگر از آن استقبال می کنید ، در یک سفر دریایی در بسفر شرکت کنید و از زیبایی های پایتخت ترکیه شگفت زده شوید … تا شب!
یک معدن طلا برای تاریخ و دین

سفری به محله قدیمی فاتح ، جایی که چندین دیدنی جالب در آن قرار دارد ، داشته باشید. برای جلوگیری از کرایه کرایه روزانه خود در مترو ، چرا در آن منطقه هتلی رزرو نکنید؟

اگر یک بنای تاریخی وجود داشته باشد که تاریخ استانبول را بطور کامل خلاصه کند ، باید هوگیا سوفیا باشد. این ساختمان باورنکردنی که زمانی کلیسای ارتدکس بود ، بعدا با حمله عثمانی ها به ترکیه به مسجدی تبدیل شد. به عنوان یک نتیجه ، شما می توانید ترکیبی از یک نوع از تزئینات را ببینید که متعلق به چندین جهان مذهبی مختلف است.

برای بیش از 500 سال ، ترکیه تحت کنترل نیروهای نفوذ اسلامی اداره می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه آن ، به یکی از بهترین مناطق استانبول ، کاخ توپکاپی بروید. مدت طولانی ، محل اقامت سلاطین ترک بود. در آنجا جواهرات آنها ، اتاق اسلحه آنها را نشان می دهد که مهارت های قابل توجهی در زمینه کاردستی را نشان می دهد ، و همچنین حرمسرا ، قفسی است که همه زنان سلطان در آن نگهداری می شدند. در صورت خاموش بودن ، از تماشای عالی دریای مرمره و بسفر لذت ببرید و از تصاویر باشکوه و عکاسی استفاده کنید!

برای آگاهی از اینکه ترکیه در دوران باستان مانند آن بوده است ، به موزه باستان شناسی سفر کنید. این مکان با بیش از یک میلیون اثر هنری ، تقریباً تمدنی را که تاکنون در این جهان زندگی کرده است به شما می آموزد.

هنوز هم در این بخش از شهر ، اگر گرسنه تر باشید ، در مخزن باسیلکا که در زمان بیزانس برای ذخیره آب آشامیدنی ساخته شده است ، پایین بروید. وقتی معماری پیچیده آن را می بینید ، دچار اضطراب خواهید شد. بعضی از بازدید کنندگان آن را عاشقانه می دانند ، برخی دیگر فریبنده … بنابراین فقط به آنجا بروید و نظر خود را شکل دهید!

برای برخی از تصاویر زیبا از شهر قدیمی ، از رودخانه عبور کرده و به بالای برج گالاتا صعود کنید ، یک بنای تاریخی چشمگیر که منظره های 360 درجه ای نفس گیر را به شما ارائه می دهد!
زندگی محلی ها را دوست دارم

همه شیوه سفر خود را دارند و گرچه برنامه های سفر توریستی اغلب یک انفجار است ، ممکن است بخواهید مقصد خود را به روشی متفاوت تجربه کنید.

استانبول شهری است با آداب و رسوم معتبر بسیار جالب. سبک زندگی آن به خودی خود یک نقطه عطف است. اگر می خواهید تجربه کنید چه کسی شما را سرزنش می کند؟ در اینجا چند پیشنهاد هستند.

اول از همه ، شما باید غذاهای خوشمزه و متنوع ترکی را تجربه کنید. برای این کار می توانید برخی از رستوران ها به دور از مناطق توریستی و تله های غیر مجاز آنها را پیدا کنید. یا می توانید از این فرصت استفاده کنید که غذای خودتان را بپزید. برای این کار ، چرا از یک بازار محلی دیدن نمی کنید؟ خوشبختانه ، اگر نمی توانید به زبان ترکی صحبت کنید یا احساس اطمینان نکنید که خودتان بروید ، پیشنهادهای زیادی برای سفر محلی با شما وجود دارد. این همچنین می تواند با یک کلاس آشپزی ترکی انجام شود ، بنابراین می توانید یک دستور العمل محلی یاد بگیرید تا بعدا افرادی را که می شناسید در خانه تحت تأثیر قرار دهید. مادر تازه

تور استانبول نوروز 99

تاریخ
مسجد سلطان احمد در غروب

گسترش امپراطوری روم باستان بیزانس به دستور امپراتور روم کنستانتین بزرگ ، شهر امپراتوری قسطنطنیه نزدیک به هزار سال آخرین پاسگاه باقی مانده از روم (بعداً با نام رومی شرقی یا بیزانس) امپراتوری بود. سرانجام در سال 29 مه سال 1453 توسط سلطان عثمانی Mehmed دوم فتح شد ، رویدادی که گاه برای نشان دادن پایان قرون وسطا مورد استفاده قرار می گرفت. این مرکز عصبی برای مبارزات نظامی بود که به منظور افزایش چشمگیر امپراتوری عثمانی قرار داشتند. در اواسط 1500s ، استانبول با جمعیت تقریبا نیم میلیون نفر ، یک مرکز مهم فرهنگی ، سیاسی و تجاری بود. حکومت عثمانی ادامه یافت تا اینکه در جنگ جهانی اول شکست خورد و استانبول توسط متفقین اشغال شد. هنگامی که جمهوری ترکیه در سال 1923 پس از جنگ استقلال متولد شد ، کمال آتاتورک پایتخت خود را به شهر آنکارا منتقل کرد. با این حال ، استانبول به طور چشمگیری گسترش یافته است. امروزه جمعیت آن تقریباً 14 میلیون نفر است و تخمین زده می شود 400000 مهاجر در سال. صنعت حتی با رشد گردشگری گسترش یافته است.

تور استانبول نوروز 99

ت

 

659/5000
گرایش
استانبول از طرف تنگه بسفر شمالی-جنوب (استانبول بوگازی) به سه دسته تقسیم شده است ، خط تقسیم اروپا و آسیا ، خور خورشک طلایی (هالیچ) که از قسمت غربی و دریای مرمره (مارمارا دنیزی) تقسیم می شود. به سمت جنوب. بیشتر مناظر در شهر قدیمی در شبه جزیره سلطان المت متمرکز شده است ، در غرب بوسفور بین شاخ و دریا. در سراسر شاخ در شمال ، گالاتا ، بیوغلو و تاکسیم ، قلب استانبول مدرن قرار دارد ، در حالی که کادکیکی منطقه بزرگ در سمت نسبتاً کمتر بازدید شده از آناتولی است. دریای سیاه مرز شمالی استانبول را تشکیل می
تور استانبول نوروز 99

ت

آب و هوا
آب و هوا ژان فوریه مارس آوریل ژوئن ژوئن ژوئیه آگوست سپتامبر اکتبر نوامبر دسامبر
اوج روزانه (° C) 7 8 10 15 20 25 27 27 24 19 13 10
کمترین شبها (° C) 2 2 4 8 12 16 18 18 16 12 12 5 5
بارش (میلی متر) 98 80 70 46 36 34 39 48 61 97 111 124
استانبول – پیش بینی آب و هوا
در استانبول می تواند ابری ، بارانی و حتی برفی باشداستانبول دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی است که تحت تأثیر آب و هوای قاره ای ، دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد ، مرطوب و گاهی برفی است.استانبول متوسط ​​بارندگی سالانه 844 میلی متر دارد (که بیشتر از لندن ، دوبلین یا بروکسل است و اعتبار منفی استانبول از آن رنج نمی برد) ، با اواخر پاییز و زمستان مرطوب ترین و در اواخر بهار و تابستان خشک ترین است. اگرچه اواخر بهار و تابستان نسبت به فصلهای دیگر نسبتاً خشک است ، اما بارندگی در این فصول قابل توجه است و در نتیجه هیچ فصل خشک وجود ندارد.اگر شهرت منفی از استانبول به وجود آمده باشد ، رطوبت نسبی بالای سالانه است ، به ویژه در زمستان و تابستان با سرمازدگی باد و تأثیر بتن-جزیره در هر فصل مربوطه.
مسجد اورتاکی ، در امتداد بسفرتابستان به طور کلی گرم است با میانگین حدود 27 درجه سانتیگراد در طول روز و 18 درجه سانتی گراد در شب. رطوبت نسبی بالا و “اثر بتونی جزیره” فقط اوضاع را بدتر می کند. برای گرمترین روزهای سال دمای هوا تا 35 درجه سانتیگراد را پیش بینی کنید. تابستان همچنین خشک ترین فصل است اما به ندرت باران می بارد. دوش تمایل به ماندن 15 تا 30 دقیقه است و معمولاً دوباره در همان روز خورشید دوباره ظاهر می شود. سیل های ناشی از فلاش به دلیل وجود توپوگرافیکی تپه ای شهر و سیستم های فاضلاب نامناسب فاضلاب ، یک اتفاق شایع پس از بارندگی های شدید (به ویژه در تابستان) است.

زمستان سرد و مرطوب است ، به طور متوسط ​​2 درجه سانتی گراد در شب و 7 درجه سانتیگراد در طول روز. اگرچه به ندرت زیر انجماد در طول روز ، رطوبت نسبی زیاد و وزش باد باعث می شود تا هوا سرد و بسیار ناخوشایند باشد.

بارش برف ، که تقریباً سالانه رخ می دهد ، بین ماه های دسامبر و مارس معمول است ، و سالانه تقریباً سه هفته از آن برف پوشیده می شود ، اما متوسط ​​بارش برف در زمستان از سال به سال دیگر بسیار متفاوت است و پوشش برفی معمولاً تنها برای چند روز باقی می ماند هر باران ، حتی در شرایط شدید برفی.

اواخر بهار (اواخر ماه مه تا اوایل ژوئن) و اوایل پاییز (اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر) بسیار دلپذیر هستند و بنابراین بهترین زمان برای بازدید از شهر هستند. در این دوره ها نه سرد است و نه گرم و هنوز آفتابی است ، اگرچه شب ها می تواند سرد باشد و باران متداول است.

برای بازدید کنندگان یک چتر در طول بهار ، پاییز و زمستان و در طول تابستان برای جلوگیری از آفتاب و گاهی باران توصیه می شود. با این حال ، این یک مشکل بزرگ نیست ، زیرا خیابان های استانبول به محض شروع باران به طور ناگهانی توسط فروشندگان چتر پر می شوند. اگرچه چترهایی که ارائه می دهند کمی خنجر خورده هستند ، نرخ رفت و آمدها فقط TRY5 – از USD3- به ازای هر چتر است (اگرچه اگر کمی نگاه کنید ، می توانید چترهای خیلی بهتری در مغازه ها پیدا کنید).

اگر تابستان ها سرد نشود ، لباس گرم توصیه می شود در تابستان و ژاکت سبک و یا ژاکت سبک توصیه شود ، لباس گرم در زمستان و مخلوط آن دو در طول بهار و پاییز ضروری است.

همچنین توجه داشته باشید که استانبول به دلیل وسعت زیاد ، توپوگرافی و تأثیرات دریایی ، بسیاری از اقلیمهای متمایز را به نمایش می گذارد. بنابراین ، بخش های مختلف استانبول می توانند همزمان شرایط آب و هوایی مختلف را تجربه کنند. به عنوان مثال ، در همان لحظه ، می تواند به شدت در Sarıyer در شمال باران ببارد ، معتدل باران در Levent (پایانه شمالی خط مترو) باران می بارد ، در حالی که تاکسیم ، پایانه جنوبی خط مترو ، یک روز کاملاً آفتابی دارد.
وارد شوید

تور استانبول نوروز 99

الزامات ویزا

احتمالاً برای ورود به ترکیه به ویزا احتیاج دارید که معمولاً می توانید بصورت آنلاین دریافت کنید. بررسی کنید که آیا این موضوع برای شما صدق می کند ، و از قبل در evisa.gov.tr ​​استفاده کنید. به هیچ وب سایت دیگری حتی در اینجا در Wikitravel تکیه نکنید ، زیرا با تحول اوضاع امنیتی در ترکیه ، ممکن است قوانین به طور ناگهانی تغییر کنند. همچنین برخی وب سایت ها بدون خدمات اضافی هزینه اضافی می پردازند. به طور کلی دارندگان گذرنامه شینگن اتحادیه اروپا برای ورود به ویزا نیازی ندارند. ساکنان آمریکای شمالی و انگلیس به ویزا نیاز دارند که 20 دلار برای 90 روز معتبر باشد ، ساکنان چین 60 روز به مدت 30 روز 60 دلار پرداخت می کنند و مدت زمان ویزای و قیمت آن برای سایر کشورها متفاوت است. برخی از مسافران واجد شرایط برای گرفتن ویزا نیستند و باید از طریق سفارت ترکیه در محل محلی خود درخواست ویزای معمولی دهند. با این حال ، همین مسافرانی که در غیر این صورت فقط با تابعیت خود واجد شرایط نیستند ، در صورت داشتن ویزای معتبر یا اجازه اقامت معتبر برای شینگن ، ایالات متحده ، انگلیس یا ایرلند ، می توانند واجد شرایط دریافت eVisa باشند. به عنوان مثال ، شهروندان هندی در صورت داشتن ویزای معتبر یا اجازه اقامت معتبر برای شینگن ، ایالات متحده ، انگلیس یا ایرلند ، مجاز به ورود به eVisa ترکیه ای هستند. شهروندان هندی برای پرداخت eVisa باید 43 دلار هزینه بپردازند ، مشروط بر اینکه آنها این معیارها را رعایت کنند. با این حال شما همیشه باید مستقیماً به وب سایت های رسمی بروید تا شرایط ویزا را بررسی کنید و توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره eVisas ترکیه به وب سایت e-Visa دولت ترکیه مراجعه کنید.

همزمان با رزرو سفر خود درخواست کنید – اعتبار ویزای 90 روزه شما از روز ورود به ترکیه اعلام می شود. آن را چاپ کنید و آن را همراه خود نگه دارید ، و همچنین یک کپی نرم در تلفن خود داشته باشید. و همچنین چک در هنگام پرواز ، می تواند در یک بازرسی پلیس داخلی درخواست شود.

از نظر تئوری مجاز به ورود به فرودگاه آتاتورک بدون ویزا هستید و از اداره ویزا یا دستگاه برای استفاده در آنجا استفاده می کنید (ویزا هنگام ورود). اما این فقط برای ملیت های خاص در دسترس است.

اخطار: اگر واجد شرایط ویزای الکترونیکی نباشید زیرا گذرنامه شما کمتر از 150 روز از تاریخ ورود منقضی می شود ، تنها گزینه شما ممکن است ویزای “Diğer Harçlar” باشد ، که فقط با ورود به فرودگاه می توانید دریافت کنید. قیمت 567.50 TL است.
به وسیله هواپیما
فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول (IATA: IST ، ایکائو: LTFM) در 29 اکتبر 2018 افتتاح شد. این فرودگاه به فرودگاه اصلی بین المللی در استانبول ، ترکیه تبدیل شد. پس از بسته شدن فرودگاه آتاتورک استانبول ، تمام پروازهای مسافری آن به فرودگاه جدید استانبول منتقل شد.

این فرودگاه در منطقه Arnavutköy ، واقع در سمت اروپای استانبول واقع شده است.

ورود به شهر از فرودگاه جدید استانبول با استفاده از یک استانبولکار نسبتاً آسان و قابل انجام است. به سطح (-2) فرودگاه بروید و در این سطح چندین اتوبوس بزرگ هاواییست در دروازه های شماره دار وجود دارد که بطور دوره ای به سمت شهر عزیمت می کنند. در این سطح می توانید یک استانبولک (6 لیر ترکیه) خریداری کرده و کارت را برای سفر خود در آن بالا کنید. دستگاههای تاپ آپ فقط صورتحساب های نقدی را قبول می کنند (از ژوئیه 2019). در کل 19 مسیر (از ژوئیه 2019) از IST با اتوبوس های معمولی برای کرایه 12 TL (Arnavutköy در نزدیکی IST) سرو می شود … 30 TL (پندیک در سایت آسیا) با بیشترین مقصد برای 16 … 18 TL به عنوان مثال ، IST به میدان Sultahnamet 18 TL هزینه دارد و بسته به ترافیک ، سفر تقریبا 1-1.5 ساعت است. اتوبوس هاواییست از جاده های عمومی و بدون هیچ خط اختصاصی استفاده می کنند. جزئیات مربوط به قیمت ها و سایر مقصد اتوبوس در این صفحه ذکر شده است: http://www.hava.ist/en/trip-fares توجه: برای رفتن به فرودگاه جدید از یکی از این مکان ها ، پرداخت با استانبرک یا آن امکان پذیر است. کارت اعتباری برای کرایه سفر.

یکی از سریعترین راه های ورود به / به فرودگاه جدید استانبول رزرو یک نقل و انتقال خصوصی است. شرکت های زیادی وجود دارند که چنین خدماتی را ارائه می دهند. نقل و انتقالات وقتی که یک شب / صبح پرواز می کنید ، یا با بچه ها سفر می کنید ، یا به صورت گروهی ، گزینه بهتری است. برای 16 مسافر کلاس های مختلف اتومبیل از اقتصاد تا مینی بوس وجود دارد. این سرویس باید از قبل رزرو شود. مسافران ممکن است برخی از خدمات اضافی را در صورت نیاز سفارش دهند (به عنوان مثال صندلی کودک). راننده با یک علامت با نام شما در فرودگاه ملاقات می کند.
فرودگاه Sabiha Gökçen

استانبول همچنین یک فرودگاه دوم به نام فرودگاه بین المللی Sabiha Gökçen (IATA: SAW) دارد که در ضلع آناتولی فرودگاه بین المللی Sabiha Gökçen واقع شده است.

ارزانترین راه برای ورود از Sabiha Gökçen به سمت اروپای استانبول با اتوبوس (خطوط E10 یا E11 ، از Sabiha Gökçen به Kadiköy) + کشتی (از Kadiköy به بسیاری از ایستگاه های کشتی ، از جمله برخی در منطقه Sultanahmet) است. با استفاده از استانبول یا اکبیل (پایین را ببینید) ، قیمت کمتر از TRY7 است. این در کل حدود 2.50 یورو است. هر گزینه دیگری که به قیمت 10 یورو و بالاتر (TRY23 و بالاتر از نرخ های فوریه 2013) قیمت داشته باشد تنها در صورتی که نتوانید از این استفاده کنید حس می کند. توجه داشته باشید که آخرین کشتی ها بین ساعت 10 تا 11 شب هستند ، اما E10 در طول شب ادامه دارد.

یک گزینه مناسب تر این است که اتوبوس Havatas این فرودگاه را با Taksim در مرکز شهر برای TRY18 (فوریه 2019) متصل می کند و حدود یک ساعت و نیم طول می کشد (نزدیک به دو یا بیشتر در ترافیک سنگین است). همچنین یک سرویس Havatas به اسکله کشتی در Kadıköy ، یک حمل و نقل وجود دارد

تور استانبول نوروز 99

با قطار

در مرکز استانبول هیچ قطار اصلی وجود ندارد.

قطارها به اروپا از طریق بخارست یا صوفیه به طور تاریخی از ایستگاه سرکسی عبور می کردند ، اما این پروژه توسط پروژه مارمارای و سایر کارها در بلغارستان مختل شده است. اتوبوس های جایگزینی از سرکشی ، در زمان عزیمت معمولی از ساعت 10 شب ، برای پیوند با قطار غربی وجود دارد ، و بازگشت از قطار ورودی حدود ساعت 8 صبح (اغلب بسیار دیر). از آنجا که کار مهندسی این قطار در هالکالی شروع می شود.

فرمت Marmaray قرار است در سال 2019 افتتاح شود و امیدوارم قطارها به زودی دوباره مسیر Sirkeci را طی کنند.
ایستگاه سرکشی در اوقات شلوغ

برای ورود به ترکیه با قطار احتمالاً به ویزا نیاز دارید – یادداشت مربوط به ویزا را در بخش در فرودگاه آتاتورک مشاهده کنید.

قطارهای شرقی به آنکارا و فراتر از آن از لحاظ تاریخی از حیدرپاسا ، سمت آسیایی بسفر ، عبور می کردند ، اما این در سال 2012 بسته شد. قطارهای پر سرعت (“YHT”) اکنون از پندیک ، 25 کیلومتری شرق مرکز شهر حرکت می کنند. ساده ترین راه وجود دارد که با خط مرمری در زیر بوسپور و سپس به متال به Kartal ، سپس با اتوبوس 251 یا تاکسی 5 کیلومتر نهایی تا ایستگاه پندیک تاکسی کنید. برای همه اینها حداقل 90 دقیقه اجازه دهید و توجه داشته باشید که اولین مترو صبح شما را برای اولین قطار آنکارا در ساعت 6.30 صبح به موقع به Pendik نمی رساند. اما به محض رسیدن پندیک ، خدمات مکرر به اسکیشر (2 ساعت) و آنکارا (3 ساعت) و یک بار دو بار در روز به قونیه (4½ ساعت) ارائه می شود. همچنین Pendik برای فرودگاه Sabiha Gokcen (10 کیلومتر ، تاکسی یا اتوبوس) در استانبول مناسب است بنابراین اگر قصد پرواز دارید و سریعاً به سمت شرق حرکت کنید ، این مسیر را در نظر بگیرید. حمل و نقل جاده ای برای Pendik تنظیم می شود ، و برای بازگشت به مرکز شهر ، در ضلع شمالی ایستگاه انتخاب می شود. از طریق مترو به سمت جنوب قدم بزنید و برای دفتر بلیط ، دسترسی به سکو و سایر امکانات ایستگاه به سمت راست بپیچید.
ایستگاه حیدرپاسا تعطیل شده است

برای زمان بندی و رزرو (به شدت توصیه می شود) به وب سایت راه آهن ترکیه به آدرس tcdd.gov.tr ​​مراجعه کنید. برای مقصد در شرق ترکیه ، YHT را به آنکارا ببرید و تغییر دهید ، اما آن صفحه را برای ایجاد اختلال در این سرویس ها ، که انتظار می رود تا سال 2018 ادامه یابد ، ببینید. برای آدانا ، از طریق قونیه سفر کنید. قطارهای بین المللی به ایران ، سوریه و عراق به طور نامحدود به حالت تعلیق در می آیند ، اما قطار به گرجستان ممکن است در سال 2017 از سر گرفته شود.

مشخص نیست چه زمان ممکن است خط YHT از پندیک به مرکز استانبول تکمیل شود ، یا اینکه یک پایانه مرکزی واحد یا ایستگاه های جداگانه اروپایی و آسیایی مانند گذشته وجود داشته باشد. اما خط مارماری برای حرکت قطارهای اصلی مسافری و باری و همچنین مترو طراحی شده است.
با اتوبوس

بیشتر اتوبوس ها و مربیان در کلان Esenler Otogar ، در حدود 10 کیلومتری غرب مرکز شهر ، واقع در ضلع اروپایی خاتمه می یابند. از ایستگاه Otogar در M1 به راحتی می توان به ایستگاه رسید. شرکتها همچنین ممکن است مینی بوس یا تاکسی مفرح داشته باشند که به شما امکان می دهد به راحتی به مرکز شهر دسترسی پیدا کنید.

اتوبوس ها برای همه مناطق ترکیه و همچنین برای مقاصد بین المللی از جمله شهرهای بلغارستان ، یونان ، جمهوری مقدونیه و رومانی حرکت و ورود می کنند. ترمینال بسیار بزرگ است و هر شرکت یک دفتر جداگانه دارد. این منطقه می تواند یک دام توریستی باشد با افرادی که مایل به کمک به شما برای رسیدن به دفتر مناسب هستند – با هزینه ای. ساده تر است اگر می دانید با ورود به چه کسی می خواهید سفر کنید.

Büyük Otogar با داشتن 168 دفتر بلیط و دروازه ، فروشگاه ، رستوران ، هتل ، ایستگاه پلیس ، درمانگاه و مسجد ، خود یک شهر است. از / به تسالونیکی (یونان): قیمت بلیط در حدود 45 یورو (یک طرفه) ، 80 یورو با بازگشت است. از / به صوفیه و وارنا (بلغارستان): 30 € ((یک راه). از / به اسکوپیه (مقدونیه): 40 € (یک طرفه). قیمت بلیط ممکن است در رابطه با هزینه های بنزین تغییر کند اما به طور متوسط ​​100 کیلومتر هزینه 5 یورو (یورو) دارد. برخی از شرکت های اتوبوس که بلیط های آنلاین را از طریق صفحات وب شخصی خود می فروشند. Varan ، Ulusoy ، Pamukkale و KamilKoç به عنوان بهترین شرکت های اتوبوس در ترکیه شناخته می شوند.

“حارم” قطب اصلی اتوبوس های طرف آناتولی (آسیایی) است که با یک فروند قایق به راحتی می توانید از طرف اروپایی به آن برسید.

شرکت های اتوبوس ترکیه اکثراً توالت درون اتوبوس ندارند. اتوبوس ها برای استراحت متوقف می شوند و معمولاً هر 4 یا 5 ساعت به آن نیاز دارند. مدت زمان استراحت 30 دقیقه است.
با قایق
برج مایدن ، در یک جزیره در ورودی جنوبی بسفر قرار دارد

کشتی های بین المللی ، حمل گروه های توریستی از خارج از ترکیه در بندر کاراکوی متوقف می شوند. این بندر در حالت ایده آل نزدیک سلطاننامه و تاکسیم قرار دارد.

کشتی های دریایی اغلب در نزدیکی مرکز شهر اسکله می کنند. مسافرانی که در تور نیستند ، تاکسی هایی را که به راحتی در ورودی بندر در دسترس هستند ، پیدا می کنند و خیابان های مدرن با پیاده روی کوتاه.
با ماشین

ترافیک در استانبول می تواند جنون آمیز باشد. انتظار رانندگی استرس زا دارید زیرا دائماً بریده می شوید و از آن جدا می شوید. در حال حاضر این شهر بیش از 150000 اتومبیل دارد و تقاضای زیادی برای ساخت بزرگراه های جدید یا متناوب وجود دارد.

اگر با اتومبیل به استانبول رسیده اید و با خیابان ها آشنایی ندارید ، بهتر است ماشین خود را در مکانی ایمن پارک کنید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید تا از آن استفاده کنید.

این شهر که در دو قاره متفاوت قرار دارد و توسط بسفر از هم جدا شده است ، به هم متصل است

تور استانبول نوروز 99

حمل و نقل عمومی

تشخیص سیستم حمل و نقل عمومی استانبول دشوار است. نقشه ها نادر هستند و شما برای رسیدن به جایی که می خواهید مجبورید کرایه دیگری را منتقل و پرداخت کنید. با این حال ، اگر تلاش خود را انجام دهید ، می توانید از تاکسی جلوگیری کنید و زیاد راه نروید. یک راه آسان برای مقابله با سیستم بارگیری برنامه های هوشمند شهری مانند “trafi” است. نقشه های Google همچنین گزینه های حمل و نقل به روز شده را بین دو نقطه سفر نشان می دهد.

یک سیستم اتوبوس گسترده ، از جمله اتوبوس های شهری و شخصی ، و همچنین یک خط متروبس با سرعت بالا وجود دارد. سیستم راه آهن سبک گسترده ای شامل شش خط مترو (زیرزمینی) ، چهار تراموای (زیر زمین) ، سه Fünikülers (صعودی / نزولی) ، دو خط مینی به نام Teleferik ، و خط Marmaray (زیر آب). و کشتی هایی که بسفر را سفر می کنند.

مکمل مهم همه اینها (خصوصاً اواخر شب) ناوگان مینی بوس های خصوصی dolmuş است که مسیرهای تعیین شده را دنبال می کنند و منتظر می شوند تا قبل از عزیمت پر کنند. بسته به اینکه شما تا کجا بروید ، قیمت آنها بین 2-8 لیر (به صورت نقدی پرداخت شده) است. آنها برخلاف بسیاری از خطوط حمل و نقل عمومی ، تمام شب را طی می کنند. بنابراین اگر در ساعت 4 بامداد خود را در تقسیم یافتید ، یک دالموس راهی خانه شما است. به دنبال مینی بوس های زرد باشید و از آنها بخواهید کجا می روند (“néreye gidiyórsunuz؟”).

هر بار که از یک تراموا ، مترو ، اتوبوس یا قایق در سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می کنید ، باید از یک نشان (گران قیمت) یا یک کارت مغناطیسی استفاده کنید (ارزان تر ، پایین را ببینید). نشانه های کوچک فلزی / پلاستیکی 5 TL (آوریل 2019) قیمت دارد و می توانید در ایستگاه های اتوبوس ، راه آهن و مترو در کیوسک و ماشین های مختلف بلیط خریداری کنید. کرایه بلیط ها در اتوبوس ها ، تراموا و مترو با یک نرخ مسطح (یعنی بستگی به میزان مسافت شما ندارد) بستگی دارد. فقط پول در لیر ترکیه در کیوسک های بلیط حمل و نقل عمومی ، کارت اعتباری یا ارز خارجی پذیرفته می شود. همچنین توجه داشته باشید که سیستم مترو استانبول بلیط نقل و انتقالات را ارائه نمی دهد و به همین ترتیب هر خط جدید نیاز به کرایه جدید دارد مگر اینکه از استانبول یا اکبیل استفاده کنید (به تصویر زیر مراجعه کنید).
استانبول
دستگاه Akbil.

خرید یک استانبولکار اگر بیش از یک یا دو روز در استانبول هستید و قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را دارد ، ایده خوبی است. در واقع اگر بیش از 4 بار اتوبوس ، مترو ، کشتی و غیره استفاده کنید این هزینه را پرداخت می کند. این یک کارت پلاستیکی است که به نظر می رسد مانند یک کارت اعتباری است. این می تواند به عنوان بلیط در اتوبوس ها ، تراموا ، قطارهای حومه ، مترو ، برخی از کشتی های کراس بسفر و حتی برخی توالت های عمومی استفاده شود. هنگام سوار شدن در اتوبوس یا ورود به سکوی تراموا / مترو ، استانبولک را به خواننده لمس می کنید. شما می توانید آنها را در غرفه های تعیین شده واقع در هر اتوبوس اصلی ، تراموا ، ایستگاه مترو ، و همچنین برخی مکان های دیگر مانند غرفه روزنامه ها نزدیک به ایستگاه های اتوبوس خریداری یا دوباره پر کنید. یک استانبولکار برای اولین بار سواری 2.60TL کرایه کرایه ای را ارائه می دهد که در مقایسه با توکن های مورد استفاده در مترو و تراموا سرعت (گزینه جتون ، 4TL) گزینه ارزانتری است. همچنین 3،85TL به جزایر پرنس ، به جای 6TL برای یک نشانه ، 4،15 TL به مقصد Sabiha Gökçen به جای 5TL. استانبولکار همچنین امکان تخفیف در نقل و انتقالات ، 1.85 TL برای سفر دوم و 1.40 برای سفر سوم و غیره را در حدود یک ساعت و نیم از آخرین باری که آخرین بار از آن استفاده کرده اید می باشد). دستگاه های صدور کارت هیچ تغییری ایجاد نمی کنند ، بنابراین هر چیزی بالاتر از واریز 6 TL (غیر قابل استرداد) تراز اولیه کارت خواهد بود. توجه داشته باشید که غرفه های مختلفی برای خرید کارت و شارژ آن وجود دارد و غرفه های شارژ فقط اسکناس های 5 ، 10 و 20 لیر را می پذیرند.

پس از خرید و بارگیری کارت ، اولین سفر شما 2.60 TL هزینه دارد (به استثنای Metrobus و Marmaray که هزینه آن بستگی به چند ایستگاه شما دارد). سپس ، هر تغییر در حدود 2 ساعت به تدریج ارزان تر هزینه می کند: سفر دوم 1.85TL ، سوم 1.40TL و غیره است (از آوریل 2019 دقیق قیمت می باشد). هنگامی که چندین نفر با استفاده از یک کارت در حال مسافرت هستند ، کرایه ای که برای مسافران دوم ، سوم و غیره پرداخت می شود ممکن است متفاوت باشد. توجه داشته باشید که تغییر خط مترو یا نوع مسافرتی ، یعنی کشتی به اتوبوس یا مترو به تراموا ، شما را ملزم می کند که از گردشگاه ها خارج شوید و دوباره به خط جدید یا نوع سفر برگردید. بنابراین ، این بسیار مقرون به صرفه تر از خرید جت های جداگانه در 5 سفر در هر سفر است.

استانبول از سال 2015 یا قبل از آن مورد استفاده قرار گرفته و جایگزین نشان های لمسی فلزی اکبیل قدیمی شده است. برخی از کیوسک ها هنوز علائم اکبیل را به جای علائم استانبرکارت دارند – اما شما معمولاً می توانید استانبولک خود را در هر کیوسکی که علامت اکبیل نمایش داده می شود خریداری یا بالا کنید.
با اتوبوس
اتوبوس و تراموا ، با هم

IETT ، [1]. ویرایش کنید

دو نوع اتوبوس عمومی در استانبول وجود دارد. آنهایی که توسط بخش خصوصی اداره می شوند و آنهایی که توسط İETT متعلق به شهر اداره می شود. شما می توانید این دو نوع را با توجه به رنگ آنها متمایز کنید. اتوبوس های با رنگ سبز به رنگ آبی سبز با علائم مقصد غیر الکترونیکی زرد در حالی که اتوبوس های دارای کاربری İETT دارای طعم های زیادی از جمله اتوبوس های قرمز قرمز قرمز ، اتو های سبز جدیدتر و دو عرشه قرمز هستند. بلیط هایی که می توانید در کیوسک های نزدیک به ایستگاه های اتوبوس برای 1.40 TL بدست آورید ، فقط در اتوبوس های İETT و پرداخت نقدی فقط در اتوبوس های خصوصی قابل اعتبار است ، اگرچه اگر در یک اتوبوس İETT سوار شوید ، دکتر

تور استانبول نوروز 99

 

5000/5000
Character limit: 5000

با تراموا

مترو استانبول و تراموا ، [2]. ویرایش کنید

یک تراموا (خط # T1) Bağcılar را به Kabataş (اتصال به مفصل زیر زمینی به Taksim) متصل می کند. این خط در بسیاری از مکانهای محبوب توریستی (به عنوان مثال در Sultanahmet) و کشتی ها (به عنوان مثال Eminönü) سرو می شود. یک سفر کامل یک ساعت طول می کشد.

دو خط تراموا در همان مسیرها در حال اجرا است ، خط شماره گذاری شده به عنوان 38 در جلوی اتومبیل های تراموائی در امتداد کل خط T1 بین Kabataş و Bağcılar حرکت می کند ، در حالی که خط شماره 47 کوتاهتر به طور قابل توجهی کوتاهتر بین ایستگاه های Eminönü و Cevizlibağ است (دومی که از آن است. علامت گذاری به عنوان C.bağ-A.Ö.Y. در نشانه های اتومبیل های تراموا). با این حال ، هر دو خط در ایستگاه هایی که مورد علاقه مسافران از طریق شهر قدیم است تماس می گیرند. در ساعات شلوغ صبح و عصر هر تراموا متناوب مانند 47 است ، در حالی که در بقیه روز ، بیشتر به عنوان # 38 اجرا می شود.

این تراموا در سال 1992 در مسیر استاندارد سنج با اتومبیل های مدرن به بهره برداری رسید و سركسی را با توپكاپی متصل كرد. این خط در یک طرف از توپكاپی به زیتینبورنو در مارس 1994 و از سوی دیگر از سیركچی به امینانا در آوریل 1996 گسترش یافت. در 30 ژانویه 2005 این خط از سیركسی به كاباتاش بعد از 44 سال دوباره از طریق شاخ طلایی گسترش یافت. 55 وسیله نقلیه ساخته شده توسط ABB در خط کار می کنند. ظرفیت حمل و نقل روزانه 155000 مسافر است.

ایستگاه های تراموا عبارتند از: Bağcılar ، Güneştepe ، Yavuz Selim، Soğanlı، Akıncılar، Güngören، Merter، Mehmet Akif، Zeytinburnu، Mithatpaşa، Akşemsettin، Seyitnizam، Merkezefendi، Cevizlibağ، Topkapke، Aartnc، Tartku iversniversite) ، Beyazıt (Kapalıçarşı) ، Çemberlitaş ، Sultanahmet، Gülhane ، Sirkeci ، Eminönü (کشتی های قایق) ، Karaköy ، Tophane ، Fındıklı ، Kabataş.

بین تاکسیم و کاباتاس ، یک مفصل مفصل زیرزمینی مدرن برای اتصال این خط تراموا به مترو تاکسیم وجود دارد. این تراموا همچنین در ایستگاه آکسارای به خط مترو جنوبی (برای فرودگاه اوتوگار و آتاتورک) متصل است ، اگرچه خطوط مترو و تراموا یک پیاده روی کوتاه از یکدیگر هستند.

در ساعات شلوغ صبح و عصر (به ترتیب تقریباً بین 7 صبح تا 9 صبح و 5 بعد از ظهر – 7:30 بعد از ظهر) ، ماشین های تراموا با مربا بسته بندی می شوند ، بنابراین اگر قصد دارید آن را برای چند ایستگاه از راه بروید ، حتی اصلاً زحمت نکنید. جابجایی به جای آن نه تنها خسته کننده تر از ایستادن در آنچه که در اصل شلوغ تر از یک ساردین است ، بلکه سریعتر است زیرا به احتمال زیاد شما به دلیل ازدحام جمعیت قادر خواهید بود در تراموا دوم یا حتی سوم در ایستگاه تماس بگیرید.

همچنین سه خط تراموا دیگر که حومه های مسکونی و صنعتی را در شمال غربی با مرکز شهر مرتبط می کند: T2 که یک تراموا نوستالژیک بین Şişhane و Taksim است ، “T3” که همچنین یکی دیگر از خطوط تراموا نوستالژیک در Kadıköy و T4 (که بیشتر است مانند سیستم های مترو در شمال غربی اروپا ، زیرا بخشی از مسیر آن در زیر زمین قرار دارد) که به سمت Sultançiftliği حرکت می کند و به ترتیب به ایستگاه های Zeytinburnu و Topkapı خط T1 وصل می شود. با این حال ، اگر وجود داشته باشد ، این خطوط بسیار اندک از یک مسافر معمولی هستند.
اطلاعات مربوط به مسافران معلول
اتوبوس

روند تعویض اتوبوسهای قدیمی با موارد جدیدتر برای افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند در حال انجام است. بسیاری از اتوبوس ها در خطوط مرکزی دارای کف پایینی و یک سطح شیب دار داخلی هستند (با راننده مشورت کنید تا اتوبوس را به زمین نزدیکتر کند ، رمپ را باز کند و به اتوبوس کمک کند) ، گرچه هر یک از اینها متاسفانه ممکن است غیر ممکن باشد ساعت اوج در ایستگاه های متناوب. به اتوبوس بسته بندی شده ای با ساردین فکر کنید که همه مسافران آن را خالی کند تا به پایین خم شود).

تا سپتامبر 2011 صفحه های LCD با نزدیک شدن به توقف ، اسامی توقف را نشان می دهند و اعلام صوتی انجام می شود.
تراموا

اگر بتوانید در وهله اول بتوانید وارد ایستگاه شوید ، تراموا برای افرادی که از ویلچر از سکوهای ایستگاه استفاده می کنند قابل دسترسی است. برخی از ایستگاه ها در وسط راه های بسیار گسترده واقع شده اند و تنها دسترسی به آنها از طریق معابر زیرزمینی (ده ها پله) یا گذرگاه (پله های بیشتر!) است. در غیر این صورت ، سیستم عامل ها در ایستگاه های تراموا کم و مجهز به رمپ های ملایم از سطح خیابان (یا پیاده رو) هستند. مودا تراموی و نوستالجیک تراموی ماشینهای قدیمی تری را که دسترسی به صندلی های چرخدار نیست ، اداره می کنند.

همه ایستگاه ها هم در صفحه نمایش و هم با صدا در تراموا اعلام می شوند.
مترو

کلیه ایستگاه ها و قطارها در خط مترو شمالی برای افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند قابل دسترسی است. به ورودی های ایستگاه برای آسانسور / آسانسور معلول نگاه کنید. فقط برخی از ایستگاه های خط مترو جنوبی مجهز به چنین آسانسورهایی هستند (در میان ایستگاه هایی که دارای آسانسور می باشد Aksaray- ایستگاه اصلی مرکز شهر ، Otogar- ایستگاه اصلی اتوبوس ، و ایستگاه Havalimanı (فرودگاه)) است ، اما آیا در صورت ورود به ایستگاه آسانسور وجود دارد یا نه ، (این احتمال وجود دارد که بتوانید با کمی مساعدت انجام دهید زیرا ایستگاه های خط جنوبی به اندازه عمق ایستگاه های خط شمالی واقع نیستند) ؛ فقط در حدود ارتفاع یک طبقه در زیر زمین) ، همه قطارها از سکوهای ایستگاه قابل دسترسی هستند ، اگرچه کمی کمک بیشتر برای عبور از شکاف باریک مفید خواهد بود.

تور استانبول نوروز 99

با قطار

قطارهای مسافرتی محلی (banliyö treni) سالهاست که از کار خارج شده اند.
با تاکسی

تاکسی ها راهی آسان و ارزان برای دور زدن هستند. حداقل کرایه 10TL است.

از سپتامبر 2016 ، نرخ شروع آن 3.40 TL (1.1 €) و سپس 2.1 TL (0.6 یورو) برای هر کیلومتر پس از آن است. یک سفر یک طرفه از میدان تاکسیم به سلطان الحمت تقریباً 10-15 تا TL هزینه دارد. نوک زدن به طور کلی غیر ضروری است. گاهی اوقات ، رانندگان از شروع کنتور امتناع ورزند و سعی در مذاکره با قیمت ثابت دارند (اما بیشتر رانندگان در هر لحظه شروع به پرداخت تاکسی می کنند). شما باید از این کابین ها خودداری کنید و به سادگی یکی دیگر از آن ها را بگیرید زیرا تقریبا مطمئناً به پرداخت بیش از حد پایان خواهید داد برای اطمینان ، قبل از ورود ، فقط بپرسید “چقدر باید بریم …؟” (بیشتر رانندگان انگلیسی اساسی را درک می کنند) از آنجا که قیمتی که در آن زمان می گویند کاملاً دقیق است. سپس به آنها بگویید تاكس سنج را روشن كنند. رانندگان بطور معمول با تاکسیمتر کار می کنند ، بنابراین وقتی از آنها می خواهید این کار را انجام دهند تعجب آور نیست. قیمت در انتها کاملاً نزدیک به همان است که در ابتدا به شما می گویند. نرخ شبانه وجود ندارد

تاکسی هایی که در نزدیکی ایستگاه اتوبوس منتظر می مانند ، معمولاً یک دام توریستی هستند. آنها متر را شروع می کنند اما حداقل 20 TL برای شما شارژ می کنند. به راننده تأکید کنید که قبل از ورود به شما قیمت متر را پرداخت خواهید کرد. ترفندهای فروش سریع آنها را خریداری نکنید. همیشه سعی کنید تاکسی را که در جاده عبور می کند متوقف کنید یا یک توقف تاکسی مشروع را پیدا کنید.

اصرار داشته باشید که به مقصدی که می خواهید بروید زیرا بعضی از رانندگان برای هر بار مراجعه شخصی به یک سایت خاص کمیسیون پرداخت می کنند.

بیشتر تاکسی ها زرد هستند اما برخی از آنها فیروزه ای هستند.

مراقب باشید چه نکاتی را برای پرداخت آنها به آنها یادداشت می کنید. برخی از رانندگان وانمود می كنند كه یك نت 50 لیری كه تحویل داده شده بود فقط یك نت 5 لیره بود. بعضی اوقات ممکن است رانندگان تاکسی یادداشت هایی را که به آنها می دهید نیز پاره کنند و به شما بگویند فایده ندارد ، تا بتوانید یک یادداشت 50 لیره را به آنها بدهید. بنابراین ، مطمئن شوید که یادداشت ها پاره نشده اند ، و در واقع یکی از موارد مناسب قبل از دادن آنها است. همچنین اگر با شهر آشنا نباشید ، راننده تاکسی می تواند برای شارژ بیشتر شما از یک مسیر انحرافی استفاده کند.

ترافیک بسیار بد است ، با طی چند کیلومتری شهر قدیمی می تواند یک ساعت طول بکشد. شاید بهتر باشد که مترو را از شهر قدیمی و سپس یک تاکسی از آنجا بیرون کنید.
با تاکسی اشتراکی

Dolmuş (به زبان ترکی: “full”) یک تاکسی مشترک است ، که در یک مسیر ثابت حرکت می کند و هزینه آن بیش از یک اتوبوس شهری اما کمتر از یک تاکسی معمولی است. آنها می توانند تا 8 مسافر را حمل کنند. آنها به راحتی قابل تشخیص هستند ، زیرا آنها همچنین رنگ زرد را به عنوان تاکسی دارند و یک علامت Dolmus را در بالای آن حمل می کنند. آنها فقط هنگامی که هشت مکان پر شوند ، شروع به رانندگی می کنند ، که در همین مکان است که نام آن از آنجا نشات می گیرد.

اصلی ترین و مهمترین مسیر Dolmuses عبارتند از:

Taksim – Eminönü (توقف تاکسیم ، نزدیک فرهنگسرای آتاتورک ، در میدان تقسیم)
Taksim – Kadıköy
تاکسیم – بوستانچی
Taksim – Aksaray (توقف تاکسیم ، خیابان طرابلسی ، نزدیک به میدان تقسیم)
Kadıköy – Bostanci (توقف Bostanci ، مقابل بندر کشتی Bostanci)
Taksim – Tesvikiye (توقف Taksim ، روبروی Patisserie Gezi ، در میدان تقسیم)
Beşiktaş – Nisantasi (توقف بشیکتاش ، مقابل بندر کشتی Beşiktaş – اسکدار)
Kadıköy – üsküdar (توقف اسکیدار ، در نزدیکی اسکندر – بشیکتاش و اسکندر – بندر کشتی کاباتاش)

اگر می خواهید راننده توقف کند ، می توانید بگویید ecnecek var. (جنگ EE-neh-djek!) (کسی در حال خارج شدن است.) یا Müsait bir yerde. (mU-sa-EEt bir yer-deh.) (at یک مکان مناسب.)
دیدن
هاگیا صوفیا
Sultanahmet a.k.a. مسجد آبی
مخزن باسیلکا ، ساخته شده توسط رومیان

استانبول با قدمت طولانی در مرکز امپراطوری ها ، مکان های تاریخی و مذهبی زیادی را برای پذیرایی از آن ارائه می دهد. بخش عمده ای از این آثار باستانی با قدمت روم ، بیزانس و دوران عثمانی از جمله هگیا سوفیا ، کاخ توپکاپی ، سلطان المت مسجد (مسجد آبی) و مخزن باسیلکا در حوالی میدان سلطاننامه قرار دارد ، در حالی که برخی دیگر در سراسر شبه جزیره شهر قدیمی پراکنده هستند ، مانند کلیسای سنت منجی در Chora (Kariye M )zesi) ، که تمام قسمت های داخل آن پوشیده از نقاشی های دیواری است. موزاییک بخش چشمگیر از دیوارهای تئودوسی که عمدتا دست نخورده هستند ، که نشان دهنده طول کامل مرز غربی شبه جزیره است ، درست در کنار این کلیسای خاص قرار دارد.

در شمال شبه جزیره شهر قدیمی ، در سراسر شاخ طلایی ، گالاتا قرار دارد که توسط برج گالاتا تاجگذاری شده است. استانبول مدرن با نمایشگاه های خود از هنر معاصر ترکیه در کنار آبشار کاراکوی قرار دارد. یکی دیگر از دیدنی های اهمیت مذهبی که نزدیک است ، تالار درویش گردباد گالاتا به سفارش صوفی مولووی ، درست در شمال برج است. در شمال این خیابان ، خیابان Istiklal ، خیابان برجسته عابر پیاده استانبول است که از نزدیکی برج گالاتا تا میدان تقسیم ، میدان مرکزی کل شهر واقع شده است.

سربالایی غرب به جای شمال از شهر قدیمی ، شما را عمیق تر به ساحل خور خورشیدی گلدن شاخ تبدیل می کند. Eyüp ، محله ای که شاید ارزش بازدید از آن داشته باشد ، برای دیدن مقدس ترین حرم اسلامی شهر و فقط دیدن زندگی روزمره در استانبول عثمانی به چه صورت است. در ساحل مقابل

تور استانبول نوروز 99

فعالیتهای رایگان
باغ مرکز اطلاعات فرهنگی سلیمانیه در استانبول

از مرکز اطلاعات فرهنگی مسجد سلیمانیه بازدید کنید. این مرکز توسط گروهی از داوطلبان اداره می شود که در داخل مسجد سلیمانیه نیز فعالیت می کنند تا اطلاعات رایگان را به بازدید کنندگان مساجد درباره اسلام و ویژگی های مساجد ارائه دهند. آنها به شما هیچ پولی نمی پردازند و حتی کمکهای مالی را نمی پذیرند. این مکان مرکز آنها است که آنها درمورد اسلام و مسجد مطالب آموزنده رایگان ارائه می دهند. اگر در این منطقه قرار دارید ، فراموش نکنید که از این مرکز بازدید کنید و قهوه یا چای خود را به صورت رایگان میل کنید. اگر خوش شانس باشید ، حتی می توانید غذای خود را در کنار داوطلبان صرف کنید و با آنها چت خوبی داشته باشید. آنها همچنین بازدیدهای گروهی را ترتیب می دهند اما باید از قبل با آنها تماس بگیرید. در اینجا وب سایت آنها قرار دارد که می توانید اطلاعات تماس آنها را بیابید: www.kim.org.tr

همام

برای اطلاعات بیشتر در مورد حمام ترکی در استانبول ، به صفحه حمام استانبول مراجعه کنید. بازدید از یک همام (حمام ترکی) بخشی اساسی از هر سفر به استانبول است و چیزی است که حتماً قبل از عزیمت آن را تکرار خواهید کرد. حداقل در هر محله استانبول یک حمام تاریخی وجود دارد. در انتخاب همام دقت کنید ، زیرا در پاکیزگی می توانند بسیار متفاوت باشند.

در اکثر مکان ها یک ماساژ شستشو و / یا ماساژ ارائه می شود. فقط بودن در حمام (به عنوان سونا) برای دیدن و تجربه کردن مکان کافی است ، اما تمیز کردن یک تجربه عالی است. ماساژ لزوماً بهتر از آنچه در کشورهای غربی یافت می شود نیست.

سلطان‌الحمام دارای موانع تاریخی زیادی است. برخی از آنها بسیار عجیب و غریب هستند و عمدتا مورد توجه گردشگران هستند.

یک نمونه از همام که توسط افراد محلی مورد توجه قرار می گیرد ، Buyuk Hamam است که یک جلسه کامل (ماساژ به همراه اسکراب) به جای 60 یورو از توریست ها برای شما هزینه 35 TRY می کند. تجربه واقعی ترکیه است ، بنابراین از هیچ معیار غربی انتظار نداشته باشید.

عزیزیه همام در سمت آسیایی استانبول قرار دارد. این یک همام بسیار سنتی ، تمیز و ارزان است.
نرگیل (Hooka / لوله آب)

روزگاری ، نرگل ، یا لوله آب ترکیه ، مرکز زندگی اجتماعی و سیاسی استانبول بود. امروز برخی از مردم محلی هنوز هم آن را یکی از لذت های بزرگ زندگی در نظر گرفته و چیزی جالب برای امتحان کنید. بیشتر مکانهایی که می توانید از آنها نارنگی استفاده کنید ، در Yeniçeriler Caddesi ، در نزدیکی Kapalı ıarşı (بازار بزرگ) قرار دارند.

lorlulu Ali Paşa و Koca Sinan Paşa Tbrbesi هر دو در دادگاه های داخلی منزوی هستند ، تقریباً در گوشه و کنار برخی از حیاط های مقبره ، در حالی که Rumeli Kahvesi در واقع در داخل قبرستان یک مدرس قدیمی است ، هرچند که آنطور که فکر می کنید فریبنده نیست. در جنوب سلطاننامه ، در نزدیکی دریا ، ینی مارمارا (ıayıroğlu Sokak) قرار دارد که می توانید در تراس نیز بنشینید و از منظره لذت ببرید. در Beyoğlu ، در Ortakahve (Büyükparmakkapı) ، حتی انتخاب طیف گسترده ای از طعم دهنده ها نیز وجود دارد.

منطقه دیگری که دارای مکانهای دیدنی بسیار خوبی است ، Rıhtım Caddesi ، بین پل Galata و موزه مدرن استانبول است.
تورهای پیاده
حیاط مسجد آبی غروب

موزه ها و مواردی از این دست: حقیقتا سوفیا ، سپس به موزه توپکاپی (این دو باید حداقل سه تا پنج ساعت طول بکشند) ، ترجیحا در امتداد جاده در پشت حقیه سوفیا ، جایی که خانه های بسیار زیبایی بنا شده اند. سپس به مسجد آبی و مربع با هرم بر روی آن (در میدانی). در کنار آن موزه بسیار خوب هنر اسلامی واقع شده است. کمی صعود کنید و Hagia Sophia کوچک را با باغ زیبای خود پیدا کنید (در حال مرمت بود ، اما احتمالاً می توانید وارد شوید). سپس سر بالایی به مسجد Sokollu محمد، کاشی شکاف بالا در داخل.

یک تراموا بگیرید یا به Eminönü بروید (جایی که قایق ها برای سفر به آسیا یا بالای بسفر حرکت می کنند). در پشت مسجد ، پس از آن ، بازار مصر در كنار آن ، مسجد جدید را ببینید و به آنجا بروید و در این مسیر ادامه دهید و با كاشيهای عالی خود ، مسجد روستم پاشا را پیدا كنید. این در سکوی بلند شده در نزدیکی بازار لباس های قدیمی است ، ممکن است مجبور شوید راهنمایی های خود را بپرسید. سپس یک کابین سوار شوید یا یک اتوبوس را به مجتمع مسجد اویپ ، یک مایل یا سه تا شاخ طلایی پیدا کنید. در اوقات فراغت خود از این مجتمع Eyüp دیدن کنید (مسجد خاص نیست ، دادگاه است و تراشیدن مؤمنان ، که بسیاری از پسران در آن ختنه می شوند ؛ یک جمعه ممکن است روز خوبی برای انجام این کار باشد). سپس ، اگر استقامت دارید ، ممکن است قدم زدن به عقب نیز خوش باشد. شاید تا تمام طول مسیر (پنج مایل یا بیشتر) باشد ، اما طی کردن مسیری در امتداد بخشی از دیوار شهر تا ابتدا کلیسای معروف کریه با موزاییک های آن ، سپس به مسجد سلیمیه با نمای عالی خود در مورد شاخ طلایی (و یک مسجد عالی توسط خود مسجد فاتح (عبور از بعضی از محله های بسیار مذهبی و پر جنب و جوش) ، سپس به مسجد بهسازی شده Sezzade ، و در کنار Süleymaniye (فراموش نکنید که از منظره از قسمت شاخ طلایی لذت ببرید). اگر مقداری انرژی باقیمانده باشد ، ممکن است به مجموعه دانشگاه بروید ، و تا آن زمان به مسجد بیضیت بسیار نزدیک هستید. بازار کتاب (کوچک است) در پشت این مسجد خوب و غیرقابل توصیف (حیاط خوب) وجود دارد.

بار دیگر به Eminönü بروید ، اما این بار قایق (آن کشتی های بزرگ) را به اسکندر ببرید. شما در مقابل یک مسجد زیبا در جلوی یک چهارصد دیگر خواهید رسید

تور استانبول نوروز 99
دیوارهای تئودوسی راه می روند
بخش مرمت شده از دیوارهای شهر در دروازه بلگرادکاپی ، نزدیک به ساحل مرمره
از سال 408 میلادی دیوارهای اصلی کنستانتین در زمان پادشاهی تئودوسیوس جایگزین شدند. این دیوارها سپس به نقطه‌ی مهم دفاع پایتخت امپراطوری روم شرقی و جانشینان عثمانی آنها تبدیل شدند. آنها هنوز هم تقریباً کاملاً دست نخورده هستند و مرز غربی شبه جزیره قدیمی شهر را نشان می دهند ، در حالی که برخی بخش ها از مرمت کمی ناخوشایند در اوایل دهه 1990 رنج می برند. به بخش دروازه Topkapı (که با کاخ Topkapı که در مکانی متفاوت قرار دارد اشتباه گرفته نشود) می توانید به راحتی از ایستگاه تراموا Pazartekke ، که در حدود 300 متر شرقی دیوارها قرار دارد ، دسترسی داشته باشید. برخی از بخشهای از راه دور ممکن است بسیار ایمن نباشند و احتیاط لازم را دارند.یک پیاده روی 7 کیلومتری و بر روی این قسمت های باقیمانده از دیوار شهر ، دریچه ای از دوران باستان را نشان می دهد و بر میراث تاریخی وحشتناک ترکیه ترکیه تأکید می کند. قبل از بازدید از استانبول ، توضیحات علمی و فنی تاریخی در مورد دیوارها را بارگیری و چاپ کنید. این مطمئناً به لذت اضافه می کند. از Eminönü ، بلیط کشتی طلای طلایی را به ایوانسرای برسانید. این پایانه کشتی جدا از پایانه های بسفر است که در مجاورت و شرق پل گالاتا قرار دارد. از طریق زیرگذر پل گالاتا به سمت غرب بروید ، سپس از طریق ایستگاه اتوبوس به یک جاده پیاده رو که به ساختمان ترمینال کوچک منتهی می شود ، بروید. کرایه TRY1.50 است. کشتی را در ایوانسرای رها کنید و از پارک در طرف دیگر جاده اصلی از پارک عبور کنید. شما باید یک انتخاب از بالا رفتن از دیوار بیرونی و یا دیواره داخلی اما دسترسی به بالای برج و بارو است که معمولا در داخل به طور طبیعی به اندازه کافی، پس برو تا خیابان کوچک در سراسر جاده که پس از آن پشت در پشت دیوار و برج کاهش. در اینجا می توانید از روی این بخش از دیوارهای بدون مرمت بر روی آجر و سنگ خرد شده صعود کنید و صعود صدها متری را در صورت لزوم ادامه دهید. این مسیر به پایان می رسد و می توان کوتاه به خیابان برگشت. بعضی اوقات خانه ها و بنگاه های اقتصادی سخت در برابر دیوار وجود دارد ، گاهی اوقات یک انبار اتوبوس ، یک زباله زباله یا اغلب فقط جاده. این دیوارها در سال 408 میلادی دیوارهای قبلی کنستانتین را جایگزین کردند و پس از آن با پیشرفت مداوم و تعمیرات خسارت زلزله زدند. کار متفاوتی که طی قرن ها انجام شده ، همه با سبک و کیفیت متفاوت بوده است. کاملاً جای تعجب است که تعدادی از خیابان های کوچک هنوز هم از دروازه های باریک استفاده می کنند. در Hoca جاکیر CD یک در سراسر بخش ترمیم از دیوار می آید که در آن ارتفاعات توسط پله دیده، برخی در بالای دیوار انواع تندتر. این مرمت از دهه 80 با اصل مغایر است. سپس این دیوار برای جاده اصلی Cd Fevzi Paşa Cd شکسته شده است. از این عبور کنید و در امتداد خیابان در پشت دیوار ادامه دهید. به دنبال پدهای پا و شکاف های دیواری باشید که امکان دسترسی و زیبایی به اطراف را می دهد. مجدداً این دیوار برای بلوار عدنان مندرس (که به طور غیر رسمی و گسترده با نام واتان کاددی شناخته می شود) شکسته شده است. گذشته در اینجا ، کاملاً واضح است که خط دوگانه دفاع با زره خارجی وجود دارد. نقض بعدی این است که تورگوت اوزال سی دی (به طور غیر رسمی و به طور گسترده ای به عنوان ارزن از Caddesi شناخته می شود) که میزبان خط تراموا از رفتن دوباره به سلطان برای کسانی که از بخار اجرا کردن. با قدم زدن در قسمت بیرونی دیوارها ، شکستگی های مختلفی در دیواره بیرونی امکان دسترسی از طریق کار سنگی شکسته و یا بعداً از طریق مجموعه های مدرن از مراحل در بی اعتمادی را می دهد. بین دیوارها ، شواهد ناامیدکننده تعداد افرادی که در استانبول خشن در خواب هستند وجود دارد. از ماندن در بین دیوارها استقامت داشته باشید زیرا به زودی به پروژه احیاء ناخالص دیگری در دروازه سیوان Mevlanakapı خواهید رسید. توجه داشته باشید که ورود به برج های گیت در دروازه بسته شده است ، بنابراین ورود فقط از دیوارها است. از اینجا بهتر است که در قسمت بیرونی دیوارها پیش بروید زیرا باغهای بازار قبر را اشغال می کنند و ضلع شهر ساختمانها را متوقف می کند. این زوج های Kms چشم انداز دیگری از ویرانی های زمان و زلزله بر روی دیوارها می بخشد. سرانجام به قلعه گلدن گیت و قلعه یدیکول خواهید رسید که در جبهه دریای مارمارا جبهه است و نقطه ورود پیروزی بیزانس بود. این در شرایط بسیار خوبی نیست ، زیرا عثمانی ها آن را ارتقا داده و سپس تا قرن 19 از آن استفاده کردند. هزینه ورود به آن وجود دارد و یک لوگو را به خود می بالد. دیوارها و برجهای بلند همه در دسترس است و یک برج هنوز دارای کفهای چوبی داخلی است. بنابراین شما در حال حاضر دیوار زمین محافظ که بیزانس و امن شرقی امپراتوری روم برای تمام کسانی که سال پس از سقوط رم نگهداری می شود، تنها با صلیبیون 4 و عثمانی نقض بررسی شده است. آینده آنها چیست؟ با توجه به اینکه کارهای مرمت اخیر نسبتاً مظنون است ، محققان ممکن است فکر کنند بهتر است آنها را ترک کنند. اکنون یا در اتوبوس Eminönü (شماره 80) از میدان روستا در خارج از دروازه اصلی به شهر برگردید ، فقط در آنجا صبر کنید ، یا پیاده روی Yedikule Istasyonu Cd در حدود 300 متر تا خط راه آهن به سرکشی ، که هر دو به سمت مراکز نزدیک به سلطانحمت حرکت می کنند.
تور استانبول نوروز 99

سفر به بسفر

در سرتاسر شهر ، برنامه های مختلفی برای شرکتهای خصوصی ارائه می شود که مسافرت های Bosporus را با قیمت 30 یورو یا بیشتر ارائه می دهند ، که اغلب به طرز ناامید کننده ای کوتاه و با قایق های تند و تیز است. یک گزینه امن تر ، ارزان تر و مطمئن تر این است که کروز رسمی Bosporus را از شرکت دولتی Sehir Hatlari بگیرید که یک مسافرت سه ساعته را برای TRY25 (90 دقیقه در هر راه و با استراحت چند ساعت در آنادولی کاواجی) ارائه می دهد یا کوتاه تر از آن نیست توقف 2 ساعته برای TRY10.

از پایانه Eminönü بلافاصله در شرق پل Galata حرکت دریایی بزرگ به Anadolu Kavagi در ورودی شمالی Bosporus به دریای سیاه از طریق توقف های مختلف آغاز می شود. کرایه TRY25 است. زمان عزیمت زود است (سه مرخصی روزانه در طول فصل بالا وجود دارد) و بسیار پرطرفدار است ، بنابراین زود وارد شوید و صف کنید. عرشه های باز بسیار محبوب هستند ، بنابراین ، مگر اینکه صندلی بیرونی داشته باشید ، انتظار دارید که مردم در اطراف شما بایستند و منظره را محدود کنند. این کشتی چند ساعت در Anadolu Kavagi صبر می کند تا شما همیشه با رستوران های بیشماری و آبشارهای آنها روبرو شوید. ابتدا پیاده (بسیار تند) به یوروس کالسی ، قلعه استراتژیک مشرف و کنترل ورود به دریای سیاه بروید. این استحکام مهم با دیدگاه فرماندار سالهاست که مورد جنگ قرار گرفته و آخرین بار در قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفت. این کشور دچار بی اعتنایی جدی شده است ، اما حکاکی های مسیحی هنوز در کارهای سنگی قابل مشاهده است. در محاصره قلعه واقعاً رستورانهایی وجود دارند که طبیعتاً دارای مناظر دیدنی هستند. زمان زیادی برای صرف ناهار برای مسافرت به روستا باقی مانده است. اواخر بعد از ظهر قبل از بازگشت به Eminonu است ، اما یک روز به خوبی سپری شده است.
فوتبال

فوتبال محبوب ترین ورزش در ترکیه است و هواداران ترکیه به خاطر شور و شوق خود شناخته شده اند. بسیاری از تیم های سایر مناطق اروپا وقتی هواخواه هستند که باید بازی های خارج از کشور در ترکیه انجام دهند ، جو را بسیار مرعوب می دانند. شدیدترین رقابت در فوتبال ترکیه بین بشیکتاش [32] ، فنرباغچه [33] و گالاتاسارای [34] است و مسابقات بین این طرف ها همیشه در مقابل جمعیت فروخته شده برگزار می شود. گرفتن بلیط نیاز به روش رزرو از قبل دارد. از آنجا که جو برای تیم های میهمان بسیار خصمانه است ، تماشاگران باید از پوشیدن رنگهای تیم بعد از مسابقه پرهیز کنند و از علائم دردسرهای جمعیت خودداری کنند.
فرا گرفتن

بسیاری از افراد خارجی که در استانبول بازدید و یا در آن زندگی می کنند تصمیم می گیرند که به طور رسمی ترکی را در یک آموزشگاه زبان یاد بگیرند. برخی از بزرگترین و معتبرترین مدارس ترکی استانبول عبارتند از:

حمل و نقل آسان در Kadıköy [35].
ITI استانبول در 4.Levent [36].
A.B.D در 4.Levent [37].
EFINST مرکز ترکیه در 1.Levent [38].
گشادکننده در Gümüşsuyu [39].
تومر ، دانشگاه آنکارا [40].
زبانهای مفهومی در اتیلر [41].
دانشگاه بوشازیچی [42]. یک دوره طولانی زبان ترکی در تابستان برای همه سطوح برگزار می کند. دانشگاه Boğaziçi و دانشگاه Bilgi [43] برنامه هایی برای تحصیلات خارج از کشور به زبان انگلیسی به خوبی تنظیم کرده اند

تور استانبول نوروز 99

 

2587/5000

ترکی عثمانی

اگر قبلاً به زبان ترکی صحبت می کنید ، ممکن است یادگیری ترکی عثمانی نیز جالب باشد. ترکی عثمانی نوعی ترکی بود که در دوران امپراتوری عثمانی صحبت می شد و با شکل ترکی که امروزه در آن صحبت می شود ، تفاوت های چشمگیری دارد. تقریباً 80٪ کلمات ترکی عثمانی کلمات وام از زبانهای دیگر ، عمدتاً عربی ، فارسی و فرانسوی بودند. پس از سقوط امپراتوری عثمانی و تأسیس جمهوری ترکیه ، اصلاحات زبان انجام شد ، از جمله تأسیس Türk Dil Kurumu (انجمن زبان ترکی) که نهاد رسمی تنظیم کننده زبان ترکی است. این انجمن با یک فلسفه ی خلوص زبانی ، تصمیم به پاک کردن زبان ترکی وام های واژگان و جایگزین کردن آنها با گزینه های ترکی بیشتری گرفت. به این ترتیب ، تنها حدود 14٪ از کلمات ترکی مدرن منشأ خارجی دارند.

عثمانی ترکی کلید یادگیری درباره گذشته عثمانی ترکیه است. با ترکی عثمانی ، نه تنها می توانید بایگانی های تاریخی را بخوانید ، بلکه می توانید ادبیات و نامه های عثمانی را نیز که مربوط به دوره عثمانی است ، بخوانید.
کار کن

همواره در استانبول تقاضا برای معلمان واجد شرایط ESOL / EFL وجود دارد. بیشتر معلمان برای مدارس زبان یا مدارس خصوصی کار می کنند. مدارس خصوصی به خاطر خانواده های ثروتمند و فاسد و غریب که فرزندان خود را به آنجا می فرستند و به یاد می آورند ، مشهور نیستند: شما ، معلم ، همیشه اشتباه می کنید و دانش آموز همیشه در چنین مؤسساتی حق دارد.

در حالی که ممکن است استانبول برای بازدید کننده اول وقت جذاب باشد ، در واقع زندگی در شهری که تعداد بیشتری از مردم برای حمایت از آن طراحی می کند ، پس از مدتی فریبنده است و نرخ گردش مالی بسیار زیاد است. به خاطر داشته باشید که بازار کاملاً اشباع است. احتمالاً شغل پیدا خواهید کرد ، اما در ابتدا کار خیلی خوبی نیست. برقراری مخاطب مهم است. برخی از معلمان انگلیسی زیر جدول کار می کنند و به طور کلی پرداخت هزینه برای زندگی کافی است. برخی از مدارس مقدماتی انگلیسی انگلیسی در مؤسساتی مانند Sehir ، Koc ، Sabanci و چند مدرسه خصوصی دیگر ، حقوق مناسبی را تأمین می کنند ، و حدود 10 تا 50 درصد – اگر ناشایست باشید – می توانید پس انداز کنید. دانشگاه های ایالتی دانشجویان دارای کیفیت بالاتری و دارای انگیزه بیشتری هستند ، اما هزینه ای بالغ بر نیمی از همتایان خصوصی خود را دارند ، هرچند که زمان تعطیلات بیشتری دارند.

تأخیر در پرداخت غیر معمول نیست و داستانهای ترسناک زیادی وجود دارد که روسای آنها کارمندان خود را فریب دهند.

اگر می خواهید در ترکیه زندگی و تدریس کنید ، یک جایگزین آرام تر این است که در شهری کوچکتر زندگی کنید که در آن تقاضای بیشتری خواهید داشت و هزینه زندگی پایین تر است. با این حال ، فرصت های فرهنگی و سرگرمی می تواند به ویژه برای زنان محدود باشد.

تور استانبول نوروز 99

 

2587/5000

ترکی عثمانی

اگر قبلاً به زبان ترکی صحبت می کنید ، ممکن است یادگیری ترکی عثمانی نیز جالب باشد. ترکی عثمانی نوعی ترکی بود که در دوران امپراتوری عثمانی صحبت می شد و با شکل ترکی که امروزه در آن صحبت می شود ، تفاوت های چشمگیری دارد. تقریباً 80٪ کلمات ترکی عثمانی کلمات وام از زبانهای دیگر ، عمدتاً عربی ، فارسی و فرانسوی بودند. پس از سقوط امپراتوری عثمانی و تأسیس جمهوری ترکیه ، اصلاحات زبان انجام شد ، از جمله تأسیس Türk Dil Kurumu (انجمن زبان ترکی) که نهاد رسمی تنظیم کننده زبان ترکی است. این انجمن با یک فلسفه ی خلوص زبانی ، تصمیم به پاک کردن زبان ترکی وام های واژگان و جایگزین کردن آنها با گزینه های ترکی بیشتری گرفت. به این ترتیب ، تنها حدود 14٪ از کلمات ترکی مدرن منشأ خارجی دارند.

عثمانی ترکی کلید یادگیری درباره گذشته عثمانی ترکیه است. با ترکی عثمانی ، نه تنها می توانید بایگانی های تاریخی را بخوانید ، بلکه می توانید ادبیات و نامه های عثمانی را نیز که مربوط به دوره عثمانی است ، بخوانید.
کار کن

همواره در استانبول تقاضا برای معلمان واجد شرایط ESOL / EFL وجود دارد. بیشتر معلمان برای مدارس زبان یا مدارس خصوصی کار می کنند. مدارس خصوصی به خاطر خانواده های ثروتمند و فاسد و غریب که فرزندان خود را به آنجا می فرستند و به یاد می آورند ، مشهور نیستند: شما ، معلم ، همیشه اشتباه می کنید و دانش آموز همیشه در چنین مؤسساتی حق دارد.

در حالی که ممکن است استانبول برای بازدید کننده اول وقت جذاب باشد ، در واقع زندگی در شهری که تعداد بیشتری از مردم برای حمایت از آن طراحی می کند ، پس از مدتی فریبنده است و نرخ گردش مالی بسیار زیاد است. به خاطر داشته باشید که بازار کاملاً اشباع است. احتمالاً شغل پیدا خواهید کرد ، اما در ابتدا کار خیلی خوبی نیست. برقراری مخاطب مهم است. برخی از معلمان انگلیسی زیر جدول کار می کنند و به طور کلی پرداخت هزینه برای زندگی کافی است. برخی از مدارس مقدماتی انگلیسی انگلیسی در مؤسساتی مانند Sehir ، Koc ، Sabanci و چند مدرسه خصوصی دیگر ، حقوق مناسبی را تأمین می کنند ، و حدود 10 تا 50 درصد – اگر ناشایست باشید – می توانید پس انداز کنید. دانشگاه های ایالتی دانشجویان دارای کیفیت بالاتری و دارای انگیزه بیشتری هستند ، اما هزینه ای بالغ بر نیمی از همتایان خصوصی خود را دارند ، هرچند که زمان تعطیلات بیشتری دارند.

تأخیر در پرداخت غیر معمول نیست و داستانهای ترسناک زیادی وجود دارد که روسای آنها کارمندان خود را فریب دهند.

اگر می خواهید در ترکیه زندگی و تدریس کنید ، یک جایگزین آرام تر این است که در شهری کوچکتر زندگی کنید که در آن تقاضای بیشتری خواهید داشت و هزینه زندگی پایین تر است. با این حال ، فرصت های فرهنگی و سرگرمی می تواند به ویژه برای زنان محدود باشد.

تور استانبول نوروز 99

قیمت تور استانبول نوروز 99

با سلام خدمت مسافران عزیز سالومه سیر ,برای رزرو تور استانبول نوروز 99 برنامه ایی ویژه داریم